Dýchání a reflux

Kašel a mimojícnový reflux

Když se vrací obsah žaludku, především agresivní žaludeční šťávy, do jícnu, mluvíme o refluxní chorobě jícnu, tedy o jícnovém refluxu. U tohoto onemocnění se většinou objevuje pálení v oblasti hrudní kosti, tzv. pálení žáhy. O mimojícnovém refluxu hovoříme tehdy, když se žaludeční štávy vrací až nad horní jícnový svěrač. Oba typy refluxu se mohou kombinovat, ale často tomu tak není. Mimojícnový reflux může způsobovat řadu klinických obtíží u dětí i dospělých a známé pálení žáhy může chybět. Velmi často to bývá kašel. U dětí jsou časté záněty nosohltanu a středouší, u dospělých chronické lechtání v krku ... a opět kašel. Pokud toto onemocnění zjistíme, je nutné zahájit léčbu. Kromě medikamentózní léčby a režimových opatření, provádíme na našem specializovaném pracovišti dechová cvičení, rehabilitaci bránice, vše pod dohledem zkušené fyzioterapeutky. Pacient tak sám získá kontrolu nad svým onemocněním a aktivně ovlivňuje svůj zdravotní stav.

Dýchá se Vám dobře?

Umíte správně dýchat?

Přijďte k nám na kontrolu...

Na dechovém trenažeru Vám změříme sílu nádechových svalů.

Dechová cvičení slouží ke zlepšení dechového vzoru, tedy ke správnému, zdravému a ekonomickému dýchání. To je důležité u každého z nás, ale pro ty, kteří mají onemocnění dýchacího traktu, je to nezbytné k dosažení účinné kontroly nad onemocněním. Tato cvičení vedou postupně ke zvýšení dechové kondice, prohloubení dýchání, usnadnění vykašlávání, prevenci dušnosti a také pomoci při zvládání dechových obtíží a jsou nezbytnou součástí péče o celkovou tělesnou kondici.
Filozofií našeho specializovaného zdravotnického zařízení je komplexní péče o pacienta "ušitá na míru" právě jemu.
Naše fyzioterapeutka naučí naše dětské i dospělé pacienty postupně zvládat jednostlivé dechové cviky. Cvičební sestavy jsou pro každého pacienta individuálně stanoveny na základě vstupního kineziologického vyšetření.
Nejčastějšími pacienty, kteří na dechovou fyzioterapii dochází, jsou ti, kteří jsou léčeni pro astma bronchiale, opakované záněty horních a dolních dýchacích cest, chronický kašel, jícnový a mimojícnový reflux, defigurace hrudníku, vadné držení těla....a nejen ti.

Novinky a zajímavosti

Aktuálně

Video Respirační fyzioterapie COVID 19 ALERGOLOGIE, IMUNOLOGIE, PNEUMOLOGIE Ordinujeme za přísných hygienických a organizačních  opatření  s použitím ochranných pomůcek. Ozvěte se, pokud...»

Novinky

  Fyzioterapie pokračuje - viz. Aktuálně Fyzioterapie a dechová rehabilitace je hrazena pro naše pacienty pojištěné u VZP, OZP, Vojenské ZP,...»